Użytkowników online: 10
kulinaria
« Powrót  

Chrom organiczny - naturell polska sp. z o.o.

Opis:

sposób na smukłą sylwetkę

Chrom stanowi nieodzowny element diety każdego człowieka. Jego główne funkcje biologiczne to aktywacja wielu enzymów biorących udział w utrzymaniu prawidłowej struktury białek i kwasów nukleinowych oraz regulacja przemian cukrów i tłuszczów w organizmie.
Nawet dobrze dobrana dieta może nie zapewnić pełnego dziennego zapotrzebowania na ten mikroelement, które dla dorosłych wynosi 50-200 mikrogramów. Ponadto tradycyjne posiłki złożone z białego pieczywa, błyskawicznych dań oraz słodyczy przyczyniają się do powstawania niedoboru tego pierwiastka.
Niedobór chromu prowadzi do nietolerancji i zaburzeń przemian glukozy, nasila neuropatię cukrzycową, powoduje wzrost stężenia wolnych kwasów tłuszczowych, cholesterolu
i trójglicerydów we krwi.
Badania wykazały, że suplementacja chromu działa korzystnie w takich schorzeniach jak: cukrzyca typu II, cukrzyca ciężarnych, cukrzyca sterydowa, upośledzona tolerancja glukozy, otyłość i hiperlipidemia.
Glukoza jest paliwem, które spalają nasze komórki, żeby uzyskać energię. Insulina reguluje poziom glukozy we krwi, kierując jej nadmiar do komórek, gdzie jest magazynowana. To zabezpiecza nas przed zbyt wysokim poziomem cukru we krwi (cukrzyca) lub niskim (hipoglikemia). Chrom jest niezbędny do prawidłowego działania insuliny, a więc braki tego pierwiastka powodują zagrożenie jedną z powyższych chorób. Co ważne, chrom przyczynia się też do redukcji tkanki tłuszczowej i zwiększenia masy mięśniowej. Warto zadbać o prawidłowy poziom chromu w organizmie, aby utrzymywać prawidłową wagę.
Po podaniu chromu obniża się poziom cukru we krwi, zmniejsza się łaknienie i ochota na podjadanie między posiłkami, a szczególnie - zapotrzebowanie na słodycze.
W efekcie suplementacja chromem zawartym w preparacie Chrom organiczny firmy
Naturell ułatwia proces odchudzania.
Ponieważ żywność przetworzona i oczyszczona jest uboga w chrom, zachodzi konieczność suplementacji tego pierwiastka w postaci biologicznie czynnej. Formę taką zapewnia połączenie chromu ze związkiem organicznym, który jest dużo lepiej przyswajany, niż chrom nieorganiczny. Rekomendowana dawka wynosi 200 mcg, pokrywa w pełni dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek, wyrównuje ewentualne niedobory i jest pomocna przy leczeniu wielu schorzeń.


Skład:
Pojedyncza tabletka zawiera:
Chrom organiczny -200 mcg
(chelat aminokwasowy chromu z niacyną)
Niacyna – 15 mg
(witamina B-3)

Działanie:
Chrom odgrywa ważną rolę w metabolizmie glukozy, wzmacnia działanie insuliny. Przyjmowanie chromu organicznego hamuje łaknienie i wpływa korzystnie na przemianę materii.

Wskazania:
Chrom organiczny przeznaczony jest dla osób dorosłych w celu uzupełnienia niedoborów chromu w organizmie. Preparat zalecany jest dla osób z niedoborem chromu i ze skłonnością do otyłości.

Dawkowanie:
1 tabletka dziennie, najlepiej podczas posiłku lub bezpośrednio po nim.

Opakowanie: 50 lub 100 tabletek.

Sugerowana cena detaliczna:
opakowanie 50 tabletek -15,00 zł.
opakowanie 100 tabletek - 24,00 zł.

PREPARAT WSPOMAGAJĄCY ODCHUDZANIE

Dodaj przepis do ulubionych!
Drukuj przepis

trudność (stopień trudności): gwiazdki gwiazdki

Oceń przepis gwiazdki gwiazdki gwiazdki gwiazdki gwiazdki
Możesz ocenić ten przepis nie rejestrując się u nas!

Średnia ocena użytkowników: 4
Ilość ocen: 2

Wykonanie:


Kategorie do których ten przepis należy:

Dodaj komentarz:

Nick:

Komentarz:

Token:
Przepisz tekst z poniższego obrazka albo zarejestruj się w serwisie:
Jeśli chcesz dodać link do tego przepisu na swoją stronę, to wystarczy, że skopiujesz kod poniżej z pola tekstowego i wkleisz go na swoją stronę czy bloga:

Nagroda Wprost Nagroda PC WORLD COMPUTER