Użytkowników online: 10
kulinaria
« Powrót  

Czy dorośli powinni pić mleko

Opis:

Czy dorośli powinni pić mleko?


 Prawda jest taka, że mleko wcale nie jest dobrym źródłem wielu składników mineralnych. Duże ilości takich pierwiastków jak: mangan, chrom, selen i magnez można znaleźć w owocach i warzywach. Magnez jest nam potrzebny, ponieważ współdziała z wapniem. Spożywanie samego nabiału do pokrycia zapotrzebowania na wapń może prowadzić do niedoboru magnezu i zaburzenia równowagi między tymi pierwiastkami. Lepszym źródłem wapnia, magnezu i innych pierwiastków są ziarna, orzechy, warzywa np. kapusta włoska i biała, marchew i kalafior. Mleko tak naprawdę przeznaczone jest dla młodych, a nie dorosłych osobników.

 

Dodaj przepis do ulubionych!
Drukuj przepis

trudność (stopień trudności): gwiazdki gwiazdki

Oceń przepis gwiazdki gwiazdki gwiazdki gwiazdki gwiazdki
Możesz ocenić ten przepis nie rejestrując się u nas!

Średnia ocena użytkowników: 2
Ilość ocen: 4

Wykonanie:


Kategorie do których ten przepis należy:

Komentarze:

Autor: samotny1980rok

Data: 2010-05-10

Czyli ja mogę pić mleko, bo mleko się dla młodych osobników, an ie dla dorosłych. A ja jestem jeszcze młody, mam dopiero 30 lat. Wszyscy mówią że jestem jeszcze młodzież. To młodzież chyba może pić mleko? Ja piję dużo mleka, nawet bardzo dużo, kupuję to w kartonie i je piję. Zawsze mam w lodówce zapas.

Autor: apli2

Data: 2010-04-05

Dorosłe koty, ani inne ssaki nie piją mleka - to fakt. Dorosłe ssaki nie piją wina, nie jedzą chipsów ani sałatek, nie jedzą tez befsztyków ani galaretek z nóżek. Tak czytam te pierdoły pseudo-naukowe i za grosz logiki, ani pomyślunku w nich nie znajduję. Człowiek dysponujący rozumem, doświadczeniem i technologią tworzy i spożywa różne produkty. Są diety tylko białkowe np "protal", inni są weganami, wegetarianami a słyszałem o czubach jedzących samą ziemię i każdy uważa, że postępuje najlepiej. Pierdoły kochani, pierdoły i tyle. Zadajcie sobie trud i zróbcie ranking długowieczności. Żaden z dziwaków zbyt długo nie żyje. Moja babcia żyła 103 lata, ojciec ma 91 i jest w dobrej formie, mama 82 i przyplątało się zwyrodnienie plamki żółtej - ale to sprawa genetyczna. wszyscy piją mleko. kupują na bazarze od gospodarza, ojciec zbiera śmietanę i robi masło a resztę wypijają. trzeba się nie objadać i jeść wszystko w niewielkich porcjach 4 lub 5 razy dziennie i ruszać się jak najwięcej. I nie wierzcie na boga w cudowne diety bo to wszystko lipa.ap

Autor: loony_bee

Data: 2010-03-07

Jeśli chodzi o przepisy, to ta strona jest rewelacyjna. Jeśli zaś o pozostałe informacje [vide "Czy dorośli powinni pić mleko?"] to delikatnie mówiąc są nierzetelne i polecam poszukać źródeł opartych na naukowej wiedzy, niż na widzi mi się bezimiennych autorów strony :)

Autor: loony_bee

Data: 2010-03-07

Paradoksalnie - każdy z komentujących ma rację :) to dlatego, że te zwierzęta i ludzie, którzy piją mleko cały czas, cały czas wytwarzają enzym potrzebny do jego trawienia. Produkcja tego enzymu zanika u młodych osobników tylko wtedy, kiedy przestają pić mleko, w takim przypadku rzeczywiście dorosłe zwierzęta i dorośli ludzie nie trawią/ nie przyswajają surowego mleka a przyswajają je jedynie już wstępnie przetworzone przez bakterie mleczne w postaci kefirów, jogurtów czy zsiadłego mleka.

Autor: Mika

Data: 2009-12-06

Mleko najlepiej zastapić jego przetworami, np kefire czy jogutrami... Dorośli ludzie nie trawią mleka ponieważ ich organizm nie wytwarza enzymu który mógłby je strawić.

Autor: marti98

Data: 2009-07-05

koty które nie piją mleka żyją 2 razy dłużej

Autor: mon

Data: 2009-03-12

dorosłe koty piją mleko... ;)

Autor: mleczna czubaka

Data: 2009-03-06

pije mleko cale zycie i nie przestane az do smierci, napoj bogow i niebogow. Do tego miod i czerwone wino prosto z beczki.

Autor: jolek47

Data: 2009-01-07

Wcale nie takie dziwne. Obserwuj świat zwierząt. Czy któreś z nich w dorosłym życiu spożywa mleko?

Autor: edl26

Data: 2008-12-10

hmmm to jakieś dziwne...

Dodaj komentarz:

Nick:

Komentarz:

Token:
Przepisz tekst z poniższego obrazka albo zarejestruj się w serwisie:
Jeśli chcesz dodać link do tego przepisu na swoją stronę, to wystarczy, że skopiujesz kod poniżej z pola tekstowego i wkleisz go na swoją stronę czy bloga:

Nagroda Wprost Nagroda PC WORLD COMPUTER