Użytkowników online: 10
kulinaria

» Kobiece desery z pianek Haribo ...

 

Warszawa, 26 września 2007 roku
Informacja prasowa

Kobiece desery z pianek Haribo

Jak przygotować pyszny i niebanalny deser na spotkanie z przyjaciółką? To proste: wystarczy sięgnąć po pianki Marshmallows od Haribo i przepis na wyśmienitą ucztę jest gotowy!

Słysząc słowo „pianki”, wyobrażamy sobie tradycyjne różowo-białe, puszyste kostki, które można kupić w pobliskim sklepie. Pianki Haribo są powszechnie znane jako słodkie przekąski.

To, co jest w nich zaskakujące, to możliwość użycia do przyrządzenia wyśmienitych i bardzo kobiecych deserów. Wystarczy chwila, aby wyczarować z pianek słodkości, w których rozsmakują się nasze przyjaciółki.

Kawowy lub czekoladowy mus przygotowany na bazie pianek „Flowers” i „Mallow Mania” można dodatkowo udekorować, układając na jego wierzchu kawałeczki pianek. Elegancki wygląd i subtelny smak deseru doskonale korespondują z typowo kobiecym usposobieniem.

    

Nawet nie zauważymy, gdy rozmawiając z przyjaciółkami opróżnimy deserowe pucharki
i z prawdziwą ochotą poprosimy o dokładkę!

Pianki „Flowers” i „Mallow Mania” pomogą nam w szybkim przygotowaniu wymarzonego deseru.

Z ich użyciem wyczarujemy pyszny mus o ulubionym smaku i wyjątkowo delikatnej konsystencji.

Mus kawowy z piankami „Flowers”

Składniki: 36 sztuk pianek „Flowers”, 1 ½ szklanki mocnej kawy, filiżanka bitej śmietany

Przygotowanie: Pianki „Flowers” zmieszać z kawą. Całość podgrzać w kuchence mikrofalowej aż do momentu, gdy pianki całkowicie się rozpuszczą, wymieszać i ostudzić. Włożyć na 20 minut do lodówki, aby powstały mus stężał. Następnie dodać filiżankę bitej śmietany i ostrożnie wymieszać. Później wystarczy nałożyć mus kawowy do filiżanek deserowych i oddać się słodkiej przyjemności. Podawać na zimno.


Mus czekoladowy z piankami „Mallow Mania”

Składniki: 100 ml mleka, 300 ml słodkiej śmietanki, paczka pianek „Mallow Mania”, tabliczka czekolady mlecznej (500 g)

Przygotowanie: tabliczkę czekolady pokruszyć na kawałki, zmieszać z mlekiem oraz Haribo „Mallow Mania” i podgrzewać wszystko na małym ogniu, regularnie mieszając. Kiedy całość osiągnie konsystencję kremu, pozostawić go do wystygnięcia. Po osiągnięciu temperatury pokojowej ostrożnie dodać ubitą śmietanę. Wszystko dobrze wymieszać i wlać do pucharków deserowych, przyozdabiając pokrojonymi w małe kawałeczki piankami „Mallow Mania”. Tak przygotowane porcje wstawić do lodówki na dwie godziny. A kiedy minie wyznaczony czas…można oddać się tej słodkiej przyjemności.

Haribo życzy smacznego!


Informacje o firmie:
HARIBO to istniejący od 1920 roku producent żelków, pianek i gum rozpuszczalnych znanych na całym świecie. W swojej ofercie ma kilkaset rodzajów produktów HARIBO, pianek Marshmallows oraz gum rozpuszczalnych MAOAM o imponującym bogactwie kształtów, kolorów i smaków. Firma produkuje swoje wyroby w 18 fabrykach na świecie a jej produkty są kupowane przez dzieci i dorosłych w ponad 100 krajach. HARIBO produkuje dziennie 80 milionów Złotych Misiów. Z ich rocznej produkcji mógłby powstać łańcuch otaczający trzykrotnie ziemię! W Polsce HARIBO obecne jest od 1992 roku. Wysoką jakość produktów Haribo potwierdzają otrzymane nagrody i wyróżnienia: „Superprodukt 2005”, „Produkt Roku. Innowacja 2006”, „Złota Odznaka Jakości 2006, „Top Innowacje”, „Lider Forum 2006”, złoty i srebrny medal DLG 2007.

Kontakt dla prasy:
Joanna Stankiewicz, Effective Public Relations
tel. (22) 822 07 52
e-mail:
jstankiewicz@effectivepr.pl

Beata Falińska-Zubko, HARIBO
tel. (22) 836 11 92
e-mail:
beata.falinska@pl.haribo.com


Nagroda Wprost Nagroda PC WORLD COMPUTER